Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili Shamrock 2:0 a zaslouženě postupují do 3. předkola

Mladoboleslavští fotbalisté odvetu dvojzápasového střetu druhého předkola Evropské ligy, do které šli s těsným náskokem 3:2 z vyhraného úvodního souboje, zvládli dobře a zaslouženě přes nelehkého soupeře postoupili do třetího předkola Evropské ligy.

První poločas se středočeským fotbalistům vydařil podle představ. Brzy vedli a do přestávky vedení navýšili. Z úvodní ofenzívy vytěžili první roh a Mebrahtuovu šanci, v níž boleslavský útočník hlavou netrefil pořádně míč na malém vápně.

V 8. minutě Boleslavští rozehráli druhý roh na krátko a Marešem nakopnutý míč od pravé postranní lajny proletěl až na malé vápno k Chramostovi, který zakončením z otočky překvapil brankáře Shamrocku Chencinskiho - 1:0.

Ve 31. minutě předvedli Boleslavští parádní akci po pravé straně, kde se po kombinační spolupráci Matějovského s Chramostou dostal k míči uvnitř soupeřovy šestnáctky Přikryl, který přihrál před branku Mebrahtuovi, jenž se kličkou zbavil obránce a elegantně zasunul míč k pravé tyči - 2:0.

Druhý poločas začali živěji irští fotbalisté a tak byli i blízko gólům, ale ten se jim nepodařil vsítit ani jediný.   Boleslavští potom většinu druhého poločasu dvougólové vedení kontrolovali o poznání jistější kombinační hrou, než snaživý a důrazný protivník, ale do šancí se už tak často, jako před přestávkou, nedostali.

"Jsme spokojení s postupem a těšíme se na dalšího soupeře. Do odvety jsme se připravovali s tím, že ji chceme hned na začátku rozhodnout a povedlo se nám to. Když jsme vedli dva nula, tak po přestávce hráči zbytečně polevili a v závěru pustili soupeře do šancí. V první půli jsme hráli dobře, kontrolovali hru a vytvářeli si šance, ale mrzí mě, že máme stále ve hře výkyvy způsobené polevením hráčů. Snažíme se hrát po zemi a daří se nám to. Naše všechny šance byly z přízemních kombinací. Obrana hrála zodpovědně a důrazně, neměla to lehké, neboť shamrocká křídla s balonem umí a Shaw by v naší lize určitě patřil mezi nejlepší útočníky. Jsme všichni rádi, že jsme postoupili a těšíme se na dalšího soupeře," řekl po utkání Dušan Uhrin.

"První inkasovaný gól byla smůla a potom, i když jsme se snažili hrát, co nejlépe, tak byla Mladá Boleslav lepší a nedovolila nám vyrovnat," řekl po druhé prohře s Mladou Boleslaví hlavní trenér Shamrock Rovers FC Stephen Bradley.

Mladá Boleslav 20. července 2017

FK Mladá Boleslav – Shamrock Rovers FC 2:0 (2:0)

Branky: 8. Chramosta, 31. Golgol Mebrahtu * ŽK: Čmovš, Přikryl - Shaw, Webster * Rozhodčí: Kruašvili - Chigogidze, Todria (všichni z Gruzie) * Diváků: 4727.

FK Mladá Boleslav: Diviš - Pauschek, Čmovš, Da Silva, Fleišman - Rada - Přikryl, Matějovský (83. Magera), Mareš (77. Jánoš), Chramosta (64. Fabián) - Mebrahtu.
Shamrock Rovers FC: Chencinski - Madden, Lopes, Webster, Byrne (68. Bone) - Finn, McAllister (75. Connolly) - Miele (72. Boyd), Burke, Clarke - Shaw.

(ps, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)