Mladá Boleslav postup do pohárového semifinále vystřílela až v penaltovém rozstřelu

Nečekané drama viděla druhou březnovou středu v Mladé Boleslavi tisícovka diváků ve čtvrtfinále českého poháru. Boleslavští skoro celý zápas hráli oslabení o vyloučeného Mebrahtua, Ostravští přišli čtvrt hodiny před koncem normální hrací doby zase  o vyloučeného brankáře Budínského. V opatrně hraném nastavení se na remízovém stavu nic nezměnilo, a tak o postupujícím rozhodoval penaltový rozstřel. A v něm v páté sérii boleslavský gólman Polaček vychytal Poznara.

Utkání o postup do pohárového semifinále začalo za minimálního zájmu diváků. Skoro více přicestovalo fandů Baníku, než přišlo příznivců domácího boleslavského mužstva.

První poločas se kromě vyloučeného Mebrahtua nic mimořádného nestalo a branky se začaly střílet až po přestávce.

Druhý poločas totiž začal ostravským tlakem, v němž Boleslav přežila tři rohy kolem 50. minuty, ale už v 62. minutě ostravský útok z levé strany zakončil Hrubý střelou po zemi k levé tyči - 0:1.

Boleslavští ovšem zanedlouho vyrovnali. Jak se to stalo? V 64. minutě se na pravé straně přes Fleišmana uvolnil Ladra a jeho centr usměrnil svým prvním dotykem s míčem po příchodu na hřiště Přikryl k levé tyči - 1:1.

V 73. minutě po Fillově přihrávce Hlinka nastřelil břevno boleslavské branky a boleslavský protiútok zastavil ostravský brankář Budínský při vyběhnutí mimo vápno sražením Přikryla, načež sudí Machálek ukázal v tomto utkání už druhou červenou kartu a Budínský odešel předčasně do sprchy. Tím se početní stavy týmů vyrovnaly.

V normální hrací době se o postupujícím nerozhodlo a následovalo půlhodinové prodloužení. První část prodloužení měla opatrný průběh. Při sporadických pokusech o zakončení útočných akcí, které byly nedůrazné nebo nepřesné, nebylo divu, že nepadl gól ani na jedné straně a nakonec ani ve druhé části prodloužení. Nastala chvíle o osudu utkání rozhodnout při penaltových rozstřelech.

Mladá Boleslav   14. března 2018

Čtvrtfinále MOL Cupu ve fotbale

FK Mladá Boleslav – FC Baník Ostrava 1:1 (1:1, 0:0) po prodloužení, na penalty 5:4
Góly: 64. Přikryl - 62. Hrubý * ŽK: Procházka, Hlinka, Diop * ČK: Mebrahtu (v 7. minutě) - Budínský (v 72. minutě) * Rozhodčí: Machálek - Melichar, Petřík
FK Mladá Boleslav: Polaček - Pauschek, Takács, Chaluš, Křapka - Jánoš - Konaté (64. Přikryl), Matějovský (42. Hubínek), Kateřiňák, Ladra (84. Valenta) - Mebrahtu.
FC Baník Ostrava: Budínský - Breda, Procházka, Azackij, Fleišman - Hrubý, Hlinka (72. Jirásek) - Fillo, Diop (75. Laštůvka), De Azevedo - Baroš (59. Poznar).

Penaltový rozstřel FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava 5:4
Po 1. sérii 1:1: boleslavský Kateřiňák dal - ostravský Procházka dal
Po 2. sérii 2:2: boleslavský Přikryl dal - ostravský Fillo dal
Po 3. sérii 3:3: boleslavský Valenta dal - ostravský De Azevedo dal
Po 4. sérii 4:4: boleslavský Chaluš dal - ostravský Jirásek dal
Po 5. sérii 5:4: boleslavský Hubínek dal - ránu ostravského Poznara gólman Polaček vyrazil

(jk, FK Mladá Boleslav, SportovniListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)