O téměř jistou výhru přišli fotbalisté Mladé Boleslavi až v nastaveném čase

V dramatické podívané s neustálým útočením z jedné strany na druhou Brno potvrdilo čtvrtou říjnovou sobotu svoji momentální pověst remízového krále české ligy a šťastným gólem ve třetí přesčasové minutě si z Mladé Boleslavi odvezlo bod.

První poločas začali Boleslavští aktivně, ale po nevyužití obrovské šance Boleslavští inkasovali ve smyslu pradávné fotbalové zvyklosti... V 18. minutě boleslavského stopera Da Silvu obral o míč Řezníček, utekl mu a sólo zakončil přízemní trefou podle Diviše k levé tyči - 0:1.
Následovala série boleslavský šancí, ale domácí se prosadili až ve 31. minutě, kdy  čtvrtý boleslavský roh rozehrál Mareš a úspěšně završil Přikryl, jehož tečovaná rána zaskočila Melichárka - 1:1.

Ve druhém poločase  do vedení dostal domácí tým až 63. minutě, kdy  Marešův trestný kop od pravé postranní lajny propadl před brněnskou brankou ve shluku hráčů k Da Silvovi, který poprvé v mladoboleslavském dresu skóroval - 2:1.
Jenže v 72. minutě Řezníčkův centr z levé strany si do vlastní branky nešťastně srazil Fleišman - 2:2.
Pak v 79. minutě Mareš opět kopal trestňák, ale tentokrát místo centru zamířil přímo na branku a bránícím Lackem lehce tečovaný míč zapadl do pravého horního roku branky, kam se Melichárek natahoval marně - 3:2.
Brněnští se však nevzdali. Ve třetí minutě nastavení ve zmatcích před boleslavskou brankou a sérii hlavičkových soubojů se ocitl u míče nikým nehlídaný Michal Škoda a trefou k pravé tyči vyrovnal v poslední možné chvíli na 3:3.

"Utkání se mně hodnotí velice těžko, když jsme dostali gól až ve třiadevadesáté minutě. Bylo to pro nás těžké utkání, ale o body jsme se připravili sami," neskrýval rozčarování mladoboleslavský trenér Leoš Kalvoda nad tím, že jeho mužstvo nezvládlo závěrečné minuty mistrovského utkání proti Brnu a remizovalo doma 3:3. "Když se body ztratí v nastaveném čase, je to vždycky rána. Nehráli jsme však úplně tak dobře, abychom si tři body zasloužili. Myslím si, že jsme tentokrát nehráli v obranné fázi tak důrazně, jako v předchozích utkáních. Když dáme doma tři góly, tak to musíme vyhrát," dodal Leoš Kalvoda.

"Odehráli jsme slušné utkání. Šest branek jistě uspokojilo nezasvěcené, ale nás na lavičkách nikoliv. V utkání jsme nezvládli standardní situace, z nichž jsme dostali všechny tři góly. Z brejkových situací jsme hodně zlobili a dali z nich dvě branky. Chtěli jsme bod a máme ho, troufám si říct, že zasloužený, i když boleslavští byli jistější na míči," pravil Svatopluk Habanec a prozradil část taktiky, s jakou do Boleslavi brněnský tým přijel: „Lacko měl hlídat Matějovského a svoji roli splnil." Na to boleslavský Leoš Kalvoda reagoval slovy: „Osobní hlídání Matějovského nás nezaskočilo, byli jsme na to připravení," řekl pochopitelně spokojenější kouč Brna Svatopluk Habanec.

Fotbalová liga
Mladá Boleslav (22. října 2016)

FK Mladá Boleslav – FC Zbrojovka Brno 3:3 (1:1)
Branky: 31. Přikryl, 63. Da Silva, 79. Mareš - 18. Řezníček, 72. Fleišman do vlastní branky, 90. Michal Škoda * ŽK: Magera, Mareš - Lacko, Přichystal * Rozhodčí: Jílek - Myška, Fišer * Diváků: 2931
FC Zbrojovka Brno: Melichárek - Šural, Kijanskas, Polák, Lutonský - Sedlák, Hyčka (87. Krejčí), Lacko (87. Pašek), Michal Škoda, Přichystal (68. Vávra) - Řezníček.

(ps, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)