Sparta porazila hokejisty Olomouce až při nájezdech 3:2

Hokejisté pražské Sparty udělali radost svým příznivcům, když ukončili ve 22. kole extraligy sérii šesti porážek udoláním Olomouce 3:2 po samostatných nájezdech. Domácí borci před dosud nejvyšší návštěvou sezony 9334 diváků v O2 aréně přišli o vedení 2:0, ale nakonec v nájezdech získali druhý bod do tabulky. Prolomili tak smůlu po třech předchozích zápasech, které v nastavení prohráli. Radoval se i trenér František Výborný. Ten zase až ve čtvrtém utkání ve službách Sparty, poté, co nahradil na střídačce pražského klubu Jiřího Kalouse, slavil první výhru.

Skóre otevřeli hokejisté Sparty, kteří se v sedmé minutě v útočném pásmu zmocnili puku, a Hlinka před brankou přihrál volnému Vránovi, který konečně v sezoně dal gól.

Sparťané i ve druhé třetině byli aktivní a v 26. minutě převahu vyčíslil Reichenberg. Zpracoval si rukavicí vysoko letící puk a překonal olomouckého brankáře  Konráda. Jenže Olomouc v 29. minutě důrazným zakončením zblízka i olomoucký hráč  Skladaný překonal v brance Sparty Honzíka.

Početné zástupy  příznivců olomouckého hokeje, kteří  ve třetí třetině bouřlivě fandili  za brankou Sparty viděli pěkně zblízka vyrovnávací branku svých miláčků.  Gólman Sparty Honzík si totiž v 53. minutě srazil Houdkovo nahození zpoza pravé tyče do sítě. Pak se však Honzík vyznamenal, když vychytal několik šancí hostujícího týmu, stejně dobře si pak strážce sparťanského branky vedl i při prodloužení a nakonec i při nájezdech, kdy za svá záda nepustil žádnou střelu Olomouce a za Spartu se naopak trefili Jarůšek, Říčka i Kudrna.

"V nájezdech jsme byli zručnější. Jsem rád, že si kluci mohli konečně zařvat po vítězném utkání," prohlásil po utkání kouč vítězů Jaroslav Nedvěd.

"Škoda jen toho bodu, ale myslím, že jsme dnes odehráli dobré utkání. Prohrávali jsme 0:2, ale vyrovnali jsme a ve třetí třetině i v prodloužení jsme měli trošku víc ze hry. Bohužel zápas došel do nájezdů, v kterých jsme lepší nebyli, ale hráče musíme i tak za výkon pochválit," prohlásil protějšek trenéra Sparty Jan Tomajko za Olomouc.

Praha 17. listopadu 2017
Extraliga, 22. kolo

HC Sparta Praha - HC Olomouc 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 7. P. Vrána (J. Hlinka, Nedomlel), 26. Reichenberg (A. Kudrna, Z. Michálek), rozhodující sam. nájezd Jarůšek - 29. Skladaný (Herman), 53. Houdek (B. Mráz, Ostřížek) *  Rozhodčí: Hodek, Kika - Barvíř, Blümel *  Vyloučení: 2:2 * Bez využití * Diváci: 9334.

Sparta: Honzík - Z. Michálek, T. Pavelka, Kalina, Mikuš, Tomáš Dvořák, Švrček, Nedomlel - Forman, Pech, Kumstát - Jarůšek, P. Vrána, J. Hlinka - A. Kudrna, Reichenberg, Říčka - Uher, Saponari, Smejkal. Trenéři: F. Výborný a J. Nedvěd.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas - Eberle, J. Knotek, Laš - Skladaný, Herman, Burian - Ostřížek, B. Mráz, Staněk - Jergl, Roman Vlach, Macuh. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.