Senzační zpráva! Lyžařka Ester Ledecká v super-G vybojovala na ZOH v Pchjongčchangu zlato

Zpráva, kterou nečekal u lyžařky Ester Ledecké nikdo. Dvaadvacetiletá Ester Ledecká totiž  získala zlatou olympijskou medaili v super-G. Česká závodnice porazila všechny lyžařské hvězdy, které byly na startu, a  stříbrnou Annu Veithovou předstihla o jedinou setinu vteřiny. Česko má tak již  pátou  medaili na těchto olympijských hrách, ale zato první zlatou.

Závodnice začleněná do ASC Dukly Praha  Ester Ledecká po dojezdu superobřího slalomu nevěřícně sledovala tabuli výsledků.

Proč je zisk zlata taková senzace nejenom v zemi úspěšné lyžařky? Ester Ledecká má totiž lyžování jako doplňkový sport a navíc  Češka v této disciplíně startovala až s číslem 26. Proto favoritky, které v tu chvíli byly na medailových  pozicích, už v podstatě jen čekaly na dojezd zbytku startovního pole včetně Ester Ledecké.

Česká lyžařka však trať prosvištěla v neuvěřitelném čase a do cíle se vlétla  s náskokem pouhé jediné setiny na do té doby na vedoucí Annu Veithovou z Rakouska, která neobhájila zlato ze Soči.

"To snad není možné! Když jsem projela cílem a viděla to, říkala jsem si, že to musí být nějaká chyba. Změní ten čas ještě? Nebo jsem minula branku? Mám dojem, že ještě spím a je to jen můj sen," líčila novinářům své pocity  Ledecká.

Není divu, že dvaadvacetiletá Ledecká se tak postarala o největší senzaci na probíhajících hrách, ale zároveň i o úspěch v historii českého sjezdového lyžování.

Připomeňme si, že na olympijských hrách dosud získaly bronzové medaile Olga Charvátová Křížová ve sjezdu v Sarajevu 1984 a v tomto století pak Šárka Strachová ve slalomu ve Vancouveru 2010.

"Snila jsem o tom, že budu moct kombinovat tyhle dva sporty, to byl v téhle sezoně můj velký cíl. Musím se nyní rychle přeorientovat zase na snowboard, čeká mě kvalifikace," naznačila svůj další program Ester Ledecká.

V Pchjongčchangu se olympijská vítězka už tak jako tak bez toho, jak závod pro ní skončil, zapsala do historie  tím, že jako první v historii absolvovala na olympijských hrách závody na lyžích i na snowboardu. Navíc na něm bude coby mistryně světa hlavní favoritkou paralelního obřího slalomu.