Na Rally Český Krumlov dosáhli Jan Kopecký a tým ŠKODA třetí vítězství v řadě

Dvojitý hattrick pro Jana Kopeckého a Pavla Dreslera, kteří vyhráli třetí rally českého šampionátu (MČR) 2017 v řadě a současně po letech 2015 a 2016 triumfovali potřetí za sebou také na Rallye Český Krumlov. Jejich kolegové z privátního týmu ŠKODA Jan Černý / Petr Černohorský dojeli na čtvrtém místě za dvěma posádkami s vozy Ford, Václavem Pechem junior / Petrem Uhelem a Miroslavem Jakešem / Marcelou Ehlovou.

Rallye Český Krumlov je jednou z nejtradičnějších soutěží v České republice. Soutěžící závodí na náročných tratích rychlostních zkoušek v překrásné krajině. Jediné překvapení se odehrálo během jedné ze slunečných pátečních rychlostních zkoušek, kdy nejrychlejší čas nezajel tovární jezdec ŠKODA Jan Kopecký, ale pilot Fordu Dohnal, který byl nejrychlejší v první krátké speciální zkoušce. Potom se už ale vše vrátilo do obvyklých kolejí na české rallyové scéně a jasně dominoval Jan Kopecký.

Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem zajeli se svým vozem ŠKODA FABIA R5 ve všech následujících 15 rychlostních zkouškách nejrychlejší čas a potřetí v řadě vyhráli Rally Český Krumlov. Po trojici vítězství v úvodních třech podnicích českého šampionátu (MČR) je tato tovární posádka ŠKODA v domácím prostředí nepřemožitelná.

"Skutečně jsem si jízdu zde užíval, řízení tak dokonalého rallyového speciálu, jakým je ŠKODA FABIA R5, je opravdovým potěšením," komentoval výsledek Jan Kopecký po vítězném dojezdu do cíle v Českém Krumlově.

"Existují tři hlavní faktory, o které se může ŠKODA v rallyovém světě opřít – rychlost a spolehlivost Jana Kopeckého, Pavla Dreslera a jejich vozu ŠKODA FABIA R5," komentoval  skvělý výsledek šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.

Jan Černý / Petr Černohorský a jejich privátně nasazená ŠKODA FABIA R5 se stihli zotavit z velké nehody v posledním kole FIA European Rally Championship (ECR) na Kanárských ostrovech a na Rally Český Krumlov dojeli na čtvrtém místě za posádkami Václav Pech jun. / Petr Uhel a Miroslav Jakeš/Marcela Ehlová.

Posádka Kopecký / Dresler vyhrála po třetí v řadě Rally Český Krumlov a současně i první tři rally českého šampionátu (MČR).

Čeeský Krumlov  19. května 2018

Rallye Český Krumlov, třetí závod seriálu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích

Konečné výsledky MČR
1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:32:33,5, 2. Pech, Uhel -1:56,5, 3. J. Černý, Černohorský (všichni Ford Fiesta R5) -2:30,0, 4. Mareš, Hloušek -2:37,0, 5. Štajf, Ehlová (všichni Škoda Fabia R5) -4:09,7, 6. Dohnal, Ernst (Ford Focus WRC) -4:29,4, 7. Jakeš, Machů (Škoda Fabia S2000) -6:01,7, 8. Odložilík, Tureček (Ford Fiesta R5) -6:06,2.

(ps, skoda-motorsport.com, SportovníListy.cz, foto: skoda-motorsport.com)