WRC Španělsko: Kopecký vybojoval druhé, nováček Nordgren čtvrté místo ve WRC2

Během španělské RallyRACC Catalunya, která je součástí mistrovství světa v rally, byla posádka Jan Kopecký / Pavel Dresler v kategorii WRC2 na asfaltových rychlostních zkouškách nejrychlejší.

Úřadující mistr České republiky s vozem ŠKODA FABIA R5 zajel ve 14 rychlostních zkouškách v řadě nejrychlejší časy kategorie WRC2 a vybojoval druhé místo. Posádka Juuso Nordgren / Tapio Suominen dokončila rally při svém debutu v továrním týmu s vozem ŠKODA FABIA R5 v kategorii WRC2 na čtvrtém místě.

Během posledního dne španělské RallyRACC Catalunya měřilo šest rychlostních zkoušek celkem 74 km. Prvních 6 kilometrů se jelo za tmy a Jan Kopecký z týmu ŠKODA Motorsport zajel nejrychlejší čas kategorie WRC2. Za ním dojel jeho mladý týmový kolega Juuso Nordgren. Finský juniorský šampión z roku 2015 se při své první asfaltové rally za volantem továrního vozu ŠKODA FABIA R5 stále lépe adaptoval na rychlé španělské silnice. Po východu slunce Jan Kopecký pod modrým nebem pokračoval ve sbírání nejrychlejších časů na každé z následujících rychlostních zkoušek. Na konci zajel Kopecký 14 nejrychlejších časů v řadě, a to včetně spektakulárního druhého nejrychlejší času celkově před mnoha výkonnějšími vozy kategorie WRC.

Kdyby český šampión během prvního dne neztratil více než minutu tím, že dojel pomalejšího soupeře a musel za ním v prachu dokončit jednu rychlostní zkoušku, mohl by bojovat o vítězství. Celkově vyhrál 14 z 19 rychlostních zkoušek celé rally.

"Jsem stále smutný z rozhodnutí pořadatelů, že mi nebyla dána žádná kompenzace za čas, který jsem strávil v pátek v prachu. Ale to je život, i tak jsem si užil nedělní etapu. Myslím, že jsme s Pavlem opět dokázali, že naše ŠKODA FABIA R5 je nejrychlejším vozem kategorie WRC2. Neudělali jsme žádnou chybu a s naším výkonem jsme spokojeni," bilancoval v cíli několikanásobný mistr České republiky.

Jejich mladí týmoví kolegové Juuso Nordgren / Tapio Suominen ubránili čtvrté místo a při svém prvním startu na asfaltové rally za volantem továrního vozu ŠKODA FABIA R5 předvedli vynikající výkon.

"Jsem spokojený s průběhem rally a s tím, jak jsem se během jejího průběhu zlepšoval. Musím poděkovat celému týmu ŠKODA Motorsport za podporu a za to, že mi poskytl tak fantastický vůz," komentoval svůj výsledek v cíli Nordgren.

Posádka Ole Christian Veiby a Stig Rune Skjaermœn nebyla ve Španělsku registrovaná v kategorii WRC2. Ve třídě RC2 ukázali se svým vozem ŠKODA FABIA R5, nasazeným privátním týmem Printsport, vynikající výkonnost, když skončili třetí za Janem Kopeckým.

"Studoval jsem záběry z Janova vozu, abych se naučil něco z jeho jízdního stylu. Byl mimořádně rychlý a já vím, že se mám na asfaltu stále co učit," řekla norská hvězda po svém vynikajícím výsledku v Katalánsku.

Veiby, který je s týmem MRF ŠKODA stále ve hře o titul v Asijsko-pacifickém šampionátu, bude na nadcházející Britské rally ve Walesu spolu s šampiónem WRC2 Pontusem Tidemandem a mladým Finem Juuso Nordgrenem součástí továrního týmu ŠKODA Motorsport.
Michal Hrabánek

"Jan ukázal, že je aktuálně jedním z nejrychlejších jezdců na asfaltovém povrchu, Juuso naplnil očekávání, které jsme do něj vkládali," sdělil šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek na stupních vítězů španělské RallyRACC Catalunya ve městě Salou.