Basketbalisté USK kosí své soupeře v playout... USK Praha - Jindřichův Hradec 91:71

Pražský basketbalový tým mužů USK Praha, jinak družstvo, jehož hráči slyší i na název Pražské sovy,  hraje nyní v nejvyšší basketbalové soutěži ligu dozvučující playout a vyhrává jeden zápas za druhým.

Poslední dubnovou středu Pražané  nic nenechali náhodě a zakousli  se od startu do soupeře, který do Prahy přijel z Jindřichova Hradce.

První čtvrtinu USK vyhrál 22:13 a určil tak ráz utkání. Sovy zůstaly střelecky při chuti a v druhé čtvrtině nasázely Jihočechům  29 bodů a tím se definitivně  odpoutaly od pronásledování soupeře.
Po poločasu 51:29 hosté dali za třetí čtvrtinu 21 bodů a střelecky se zvedli, bylo však již pro ně příliš pozdě utkání nějak zdramatizovat.

Nejlepším střelcem utkání se stal kapitán domácích Michal Mareš, který dal 17 bodů a v závěru si zahrál i jeho bratr Marek, který rovněž bodoval i když jen 2 body..

"Gratuluji domácím k dobré hře a výhře. Bylo  to pro nás složité, měli 72% střelbu za dva body a 45% za tři body. Proti tomu hrát, nebylo jednoduché. Pracujeme dál a míříme k baráži s Hradcem Králové," řekl po utkání trenér FIO Banka Jindřichův Hradec Rudolf Jugo.

"Chtěli jsme hrát s energií, tak jako s Ostravou. Chtěli jsme také rotovat co nejvíce hráčů, což se povedlo. Dobře jsme bránili a to se projevilo pak i v útoku. Je to výhra a ta se počítá," řekl zase trenér USK Praha Chris Chougaz.

Praha  25. dubna 2018

Playout Kooperativa NBL 2017/18 čtvrté kolo

USK Praha – FIO Banka Jindřichův Hradec 91:71  (22:13, 51:29, 77:50)
Body: Mareš Michal 17, Madsen Alexander 16, Křivánek Jan 12, Tůma Jakub 12, Petružela Filip 10, Štěrba Jan 8, Sehnal Ondřej 7, Žikla David 7, Mareš Marek 2 -  Rhymes Jr. Kenneth Larnell 22, Stegbauer Lukáš 16, Zuzák Stanislav 9, Bašta Martin 8, Dlugoš Theodor 4, Fait Dalibor 4, Sinadinović-Stojilković Edi 4, Novák Vojtěch 2, Petric Ratko 2, Kantůrek Lukáš 0, Šoula Jiří 0
Střelba tříbodová:    29/12:22/6 * Střelba dvoubodová: 29/21:40/22 * Trestné hody: 18/13:12/9 * Doskoky: 33:28 * Chyby 16:18.

(ps, USK Praha, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)