Čeští ragbisté vyhráli nad Švýcarskem 17:13 a ve druhé divizi ME poskočili na třetí místo

Čeští ragbisté ve svém třetím vystoupení v druhé nejvyšší divizi evropského šampionátu měli za soupeře Švýcarsko. To po jejich nedávném utkání s vedoucím Portugalskem, se kterým ještě patnáct minut před koncem vyhrávali, předcházela dobrá pověst.

Proto diváky mile překvapil vývoj utkání. Češi totiž při své první návštěvě poloviny soupeře položili hned první pětku. Míč do brankoviště donesl rojník Dan Hošek a po jeho pětce následný kop proměnil Martin Cimrpich -  7:0.

Pak na dlouhé minuty Švýcaři obsadili českou polovinu hřiště, ale domácí ragbisté skvělou obranou dovolili soupeři jen bodovat zdálky trestným kopem - 7:3.

Tak jako v prvním poločase, tak i na začátku druhého se Čechům podařilo důraznou hrou roje získat další body, které potvrdil položením míče do brankoviště rojník Ondřej Kutil. I po této pětce se podařilo nejmladšímu hráči na hřišti devatenáctiletému Martinovi Cimrichovi proměnit následný kop po pětce - 14:3

Češi ještě měli šanci bodovat při svém dalším nájezdu na polovinu soupeře a udělali dobře, když se rozhodli místo zahrávání akce rukama pro trestný kop, který proměnil Cimprich - 17:3.

V dalších minutách však bylo českým ragbistům ouvej. Švýcaři začali být drzejší ve svých výpadech, a tak se jim podařilo položit i svoji jedinou pětku, po které i díky následnému kopu snížili na 17:10. To nebylo z jejich strany všechno, neboť ještě po chybě českého týmu proměnili trestný kop a snížili na  17:13.

Šanci bodovat měli ve druhém poločase i čeští ragbisté. O  potleskem od diváků oceněné úniky se postarali nejdříve kapitán Vojtěch Havel, pak byl asi tři metry před švýcarským brankovištěm zastavený Martin Cimprich a ještě se vyznamenal Ragbista roku 2017 Jiří Pantůček, když při svém běhu do brankoviště tři bránící borce odstrčil a ten čtvrtý jej zastavil na dosah brankoviště.

"Dvě utkání doma, dvě vítězství. Kdyby nám to někdo řekl na začátku soutěže, moc bychom tomu nevěřili. Bojovali jsme a vyhráli jsme i trochu srdcem," líčil své dojmy po utkání kapitán českého týmu Vojtěch Havel.

"Dal jsem si se zpožděním pěkný dárek k devatenáctým narozeninám," poznamenal nejmladší hrající borec Martin Cimprich, který sedmi body za proměněné kopy významně přispěl k výhře českých ragbistů.

Praha na Markétě  10 března 2018
Druhá divize ME v ragby

Česko - Švýcarsko  17:13  (7:3)
Body.  Cimprich  7, Hošek a Kutil po 5 - Perrad 8, Voegtli 5 *  Pětky 2:1 * Rozhodovali: Iordchescu, Petrescu a Girbau (všichni Rumunsko)  * Diváků 600.