Fotbalisté Mladé Boleslavi postoupili přes Příbram do osmifinále MOL Cupu

Mladoboleslavští fotbalisté zvládli roli favorita a druholigovému protivníkovi nastříleli tři góly, čímž si zajistili postup do osmifinálové fáze českého poháru, jehož úředním termínem je středa 25. října 2017.

Mladoboleslavští měli v pohárovém utkání od první minuty převahu, ze které však v prvním poločase vytěžili pouze jednu tyč a jeden gól.

Ve 30. minutě Marešovu ostrou přízemní přihrávku z levé strany Magera tísněný protihráčem dokázal usměrnit k levé tyči bezmocného příbramského brankáře Boháče - 1:0.

Ve druhém poločase padla branka až v 67. minutě, kdy se příbramská obrana dopustila pod tlakem série drobných nepřesností, po nichž se k míči dostal Vukadinovič a zásluhou své rychlost byl u míče o zlomek sekundy dříve než brankář Boháč, podle kterého dloubáčkem skóroval - 2:0.

V 69. minutě Vukadinovič utekl příbramské obraně a když jej v šestnáctce brankář Boháč podrazil, rozhodčí Matějček nařídil správně pokutový kop, který Magera jistou ranou proměnil v pojistku boleslavské výhry - 3:0.

Mladá Boleslav  20. září 2017
FK Mladá Boleslav – 1. FK Příbram 3:0 (1:0)
Góly: 30. a 69. Magera (druhý z pokutového kopu), 67. Vukadinovič  *  ŽK: Boháč * Rozhodčí: Matějček - Kříž, Kubr * Diváků: 1138
FK Mladá Boleslav: Aghajev - Takács (20. Pauschek), Chaluš, Stronati, Fleišman - Hubínek - Vukadinovič (79. Komlichenko), Levin, Rada, Mareš - Magera (76. Babalj).
Sestava 1. FK Příbram: Boháč - Kvída, Tregler (54. Šíma), Zápotočný, Holý (70. Vávra) - Květ, Danoski, Černý, Matoušek (54. Ayong), Fantiš - Jandera.

(ps, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)