Házenkářky Slavie se rozloučily s pražskými příznivci prohrou. Slavia Praha - Most 20:21

Mostecké házenkářky vyhrály první finále českého play off interligy, když druhou květnovou sobotu  v hale pražské Slavie předčily Pražanky 21:20 a přiblížily se obhajobě mistrovského titulu. Severočešky  za celý zápas nepustily soupeře do vedení, jen ke konci utkání připustily srovnání skóre na 15:15. Hráčky Mostu už jen  jedna výhra  dělí od zisku šesté mistrovské trofeje za sebou.

SportovníListy.cz byly na místě děje...

Druhý zápas je na programu v sobotu 19. května 2018  v Mostě a v případě nerozhodného stavu série se bude hrát na severu Čech znovu v neděli 20. května 2018. Proto se hráčky Slavie už svým příznivcům, i kdyby získaly mistrovský titul, v Praze neukáží.

Severočeské vítězky základní části česko-slovenské soutěže do finále vlítly sebevědomě  a od skóre 1:1 natáhly šňůru  šesti branek za sebou a za zády s brankářkou Müllnerovou držely dál náskok až do poločasu.

Ve druhé půli se však slávistky vzchopily  k náporu, který ve 48. minutě korunovala vyrovnávací brankou na 15:15 jejich nejlepší střelkyně Šetelíková. Pak se však domácím děvčatům už nedařilo. Mostečanky čtyřmi góly získaly náskok, který se Slavii sice podařilo snížit, ale už ne vyrovnat.   Pražanky se ještě znovu přiblížily na dostřel, ale hráčky z Mostu  si byť pouhou jednobrankovou výhru už  udržely.

Praha 12. května 2018

Finále českého play off házenkářské interligy žen, první zápas

Slavia Praha - Baník Most 20:21 (6:12)

Nejvíce branek: Šetelíková 5, Galušková 4/1, Kvášová 3 - Szarková 6, Zachová a Maňáková po 4 *
Rozhodčí: L. Frieser, Kavulič *  Sedmimetrové hody: 3/2 - 0 *  Vyloučení: 3:4 * Diváci: 360.