Kajakáři Ondřej Tunka je zlatý a Vít Přindiš stříbrný ... to je sklizeň z MS ve vodním slalomu

Kajakář Ondřej Tunka získal ve francouzském Pau na MS ve vodním slalomu zlatou medaili a jeho kamarád z reprezentace Vít Přindiš přidal stříbro. Po úspěchu Terezy Fišerové, která si vypádlovala stříbro v kategorii C1, je to v další úspěch českého vodního slalomu.

Tunka navázal na předloňské zlato Jiřího Prskavce z Londýna, který tentokrát v roli obhájce titulu však  nepostoupil ze semifinále.

Sedmadvacetiletý Ondřej Tunka  ve finále ukázal své dovednosti a  svojí  čistou jízdou mezi brankami se stal neporazitelným. Měl nevýhodu, neboť po devátém místě ze semifinále startoval ve finále jako druhý, svým časem se dostal  do vedení a pak už jen sledoval, jak na něho soupeři nestačí. V přímém přenosu České televize bylo vidět, že Tunka snad jen  jedinému závodníkovi v té době ještě v soutěži výrazně fandil a snad by se od něho nechal i porazit. Tím borrcem byl letošní vítěz Světového poháru Vít Přindiš, ale ani on na něj těsně nestačil.

Nakonec oba české kajakáře v čele soutěže překonal až  kajakář, který startoval jako poslední  v závodě. Slovinec  Peter Kauzer se po dojezdu také v cíli  radoval ze třetího mistrovského titulu v kariéře, ale radost byla předčasná.  Slovinskému borci mezi brankami se jedna podařila ťuknout   a tak mu byla dodatečně připsána dvousekundová penalizace za dotyk konkrétně sedmnácté branky, která ho odsunula na třetí místo 29 setin za Tunku.

Nečekaný vítěz byl z prožitého dramatu v cílovém prostoru rozklepaný. „Já se klepu celou dobu. Od té jízdy, co jsem dojel, tak jsem se klepal. Pořád nemůžu uvěřit tomu, co se teď stalo, je to krásné. Mně se jelo hrozně dobře. Neuvědomuju si, co jsem udělal špatně, nemohl jsem jet o moc líp,“ řekl Tunka, jenž trénuje ve skupině se sesazeným šampionem Prskavcem pod vedením jeho otce Jiřího Prskavce staršího.

Přindiš navzdory těsné ztrátě stříbro bral, i díky tomu, že ho překonal jen krajan. „Dvě setiny, co to je? Nic. Ale mám medaili z mistrovství světa a jsem hrozně šťastný. Samozřejmě kdybych vyhrál, tak ta euforie bude možná malinko větší, ale vyhrál Ondra, jsme dva na stupních, to je prostě úplně nádhera,“ uvedl Přindiš, jenž letos vyhrál tři z pěti závodů SP a jako první český kajakář v historii ovládl celý seriál.

Tunka s Přindišem zopakovali úspěch českých kajakářů z domácího mistrovství světa v Praze-Troji v roce 2013, které vyhrál Vavřinec Hradilek před Prskavcem.

Pau (Francie)  29. září 2017
Mistrovství světa ve vodním slalomu

Muži K1: 1. Tunka 91,84 (0 trest. sekund), 2. Přindiš (oba Česko) -0,02 (0), 3. Kauzer (Slovinsko) -0,29 (2), ...v semifinále 19. Prskavec (Česko)
Muži C2: 1. Klauss, Péché (Francie) 105,30 (2), 2. L. Škantár, P. Škantár (Slovensko) -0,07 (0), 3. Behling, Becker (Německo) -0,85 (0), 4. Kašpar, Šindler -1,04 (0), ...v semifinále 13. Karlovský, J. Jáně, 14. Koplík, Vrzáň (všichni Česko).

Na webu SportovníListy.cz ještě najdete následující články:

Kanoistka Tereza Fišerová má stříbrnou medaili z MS ve vodním slalomu

Přijeli do Pau pro medaili, a to pro bronzovou, tušili Vojtová & Mašek v kategorii C2 mix

Na MS v Pau v hlídkách zacinkali slalomáři medailemi ze zlata a z bronzu a sjezdaři mají tři kovy