Klokani si začali vyskakovat a po prvním jarním kole jsou už v tabulce šestí

Fotbalisté Bohemians 1905 vyhráli  v úvodním jarním kole první ligy Zbrojovku Brno 1:0.  Zápas se rozhodl po v 63. minutě nařízené penaltě, kterou proměnil Dominik Mašek. Klokani už výhru udrželi i v početní nevýhodě po vyloučení Siima Lutse v 66. minutě. Bohemians vrátili Brnu porážku, kterou utržili ve finále zimního turnaje Tipsport ligy s Brnem na umělé trávě v Praze na Vyšehradě.

SportovníListy.cz byly na místě děje.

Z průběhu zápasu bylo vidět, že  ani jeden tým nechce udělat chybu, aby dostal branku, a tak se hrálo hodně opatrně celý poločas.

Ve druhém poločase už byly k vidění na obou stranách alespoň nějaké větší šance ke skórování. Martin Hašek mladší střílel nad branku, ale i Brňané prověřovali domácího gólmana Fryštáka.

Pak přišla po hodině hry klíčová scénka. Hašek přihrál Maškovi, který po setkání s brankářem Melichárkem upadl a rozhodčí Franěk bez váhání nařídil penaltu. Tu proměnil samotný faulovaný Mašek. Někdo v tu chvíli připomenul, že klokani skórovali v lize po dlouhých 270 minutách.

Pak dostal druhou žlutou kartu a šel do sprchy bez možnosti být nahrazen náhradníkem hráč Bohemians Luts. Brňané chtěli minimálně vyrovnat, ale nevyšlo jim to, a tím pádem neudělali radost svému trenérovi Romanovi  Pivarníkovi, který slavil 51. narozeniny.

Jak říkám...

"Prvních 15 minut jsme si procházeli "znovunaladěním" na mistrovskou soutěž, byli jsme nervózní. Potom jsme do konce poločasu hru ovládli. Byli jsme přesvědčeni, že když takhle budeme pokračovat v druhém poločase, budeme odměněni gólem. Po pauze začátek zase slabší, pak přišla krásná akce. Jedna kolmice, druhá kolmice, gólová šance, penalta a gól. Pak přišel nešťastný moment, kdy jsme šli do deseti a od té doby jsme se soustředili na bránění. Nebylo jednoduché vymyslet, jak to prostřídat. Potřebovali jsme to vyztužit a dostat tam Švece, který nehrál generálku s Ružomberokem. V ní jsme měli problémy s obranou a nyní jsem rád, že  jsme ani v deseti nepustili soupeře do šance. Lepší začátek jsme si těžko mohli představit. Bohemka po 17 kolech šestá, to vpadá hezky. Zajíci se počítají ale až po honu i když průběžné pořadí má vliv na náladu v kabině i klubu. Navíc jsme těmito třemi body na dostřel jistotě záchrany," řekl po utkání trenér Bohemians Martin Hašek starší.

"Na Bohemce se nikdy nehraje lehce, dokázali jsme si s tím ale poradit. Jak s prostředím, tak s hrou Bohemians. Hráli jsme kompaktně, slušně jsme kombinovali, ale chybělo mi tam z naší strany více finálních přihrávek a šancí. To bylo z obou stran, obě mužstva kompaktně bránila. Bohemians se v druhém poločase do šancí nedostávali a paradoxně rozhodli z penalty. Nevím, jak to bylo ten střet, z té dálky jsem to neviděl. Pak jsme se po červené kartě dostali do přesily, ale z platonického tlaku jsme neměli klid v koncovce. Pokažené narozeniny jsou to výsledkově, ale s výkonem jsem spokojen. Asi by tomu slušela remíza. Určitě bychom vyměnili výhru v Tipsport lize za výsledek v dnešním zápase. V Bohemce jsem strávil dva krásné roky, člověk si to tu zamiloval, ale speciálně jsem to nebral," prohlásil trenér Brna Roman Pivarník.

Praha  17. února  2018

První liga, 17. kolo

Bohemians Praha 1905 - Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)
Branka: 63. Mašek z penalty * Rozhodčí: Franěk - Arnošt, Boček *  ŽK: Luts - Kryštůfek, Krejčí, Sukup * ČK: 66. Luts * Diváci: 3855.
Bohemians Praha: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Martin Hašek ml., Jindřišek - Reiter (77. Vaníček), Mašek (72. Švec), Luts - Nečas (82. Kabajev). Trenér: Martin Hašek st.
Zbrojovka Brno: Melichárek - Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Vraštil - Polák - Acosta (60. Ashiru), Pilík, Krejčí, Lutonský (75. Juhar) - Zikl (67. Škoda). Trenér: Pivarník.

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)