Mistrovské tituly z potapěčské ligy putují do Nové Jičína a do Olomouce

O uplynulém víkendu 7. a 8. dubna 2018 se v Přerově uskutečnilo Mistrovství České republiky družstev – Potápěčská liga. Do Přerova se sjelo celkem 103 závodníků z 9 českých i moravských klubů. Sedmičlenná družstva ploutvových plavců soutěžila během dvou dnů ve všech vyhlášených disciplínách. Počet závodníků v každé disciplíně pak byl omezen, stejně jako počet startů jednotlivých závodníků. Pořadí závodníků v disciplínách bylo bodově ohodnoceno, vítězem se pak stalo družstvo s nejvyšším počtem bodů.

V kategorii mužů s velkým náskokem zvítězil klub Laguna Nový Jičín (Jakub Jarolím, Martin Mazač, Petr Španiel, Ondřej Dofek, Jakub Kovařík, Jakub Klimpar), který získal 621 bodů. O 123 bodů méně, tedy 498, získal tým Čochtanklubu Žďár nad Sázavou, třetí místo mezi muži obsadil Aquaklub Liberec se ziskem 457 bodů.

V kategorii žen se nejvíce dařilo závodnicím KSP Olomouc (Zuzana Svozilová, Markéta Svozilová, Barbora Sládečková, Alžběta Hnáthová, Barbora Pohlová, Gabriela Horáková, Eliška Vzatková), které získaly celkem 587 bodů, druhé místo vybojovaly závodnice klubu Uhlomost – sport Most, které za svá umístění získaly 563 bodů. Bronz putuje do novojičínského klubu Laguna, jehož závodnice získaly 424 bodů. Kompletní výsledky z jednotlivých disciplín MČR naleznete na www.polistime.cz.

(dm, SportovníListy.cz,  foto: Petr Kubíček, CZECH Finswimming Fanclub)