Nejlepším sportovním družstvem seniorů na Mezinárodních hrách seniorů bylo to z Plzeňského kraje

Sportovní družstvo seniorů Plzeňského kraje zvítězilo na Mezinárodních hrách seniorů, které hostil Plzeňský kraj. Seniorům ve čtvrtek 20. července 2017 poblahopřál k vynikajícím výkonům také hejtman kraje Josef Bernard.

Mezinárodní sportovní hry seniorů se uskutečnily 11. července 2017 na atletickém stadionu města Plzně, na který se sjely více než dvě stovky závodníků. Soutěžilo se v netradičním desetiboji, kam patří například šipky, trefa hokejkou na branku nebo běh s kolečkem. Soutěžící z Plzeňského kraje vybojovali cenné prvenství v konkurenci týmů z Maďarska, Polska, Slovenska či Bavorska.
Proto členy vítězného týmu přijal na krajském úřadě hejtman Josef Bernard, který jim poblahopřál k vítězství a předal děkovný list a pamětní medaili.

"Jsem moc rád, že vítězem Mezinárodních her seniorů se stalo družstvo pořádajícího kraje. Chtěl bych vám poděkovat za vynikající reprezentaci a hlavně smeknout před vašimi výkony. Vzhledem k tomu, že Plzeňský kraj zvítězil na hrách už podruhé v pořadí, budu držet palce, abychom příští rok mohli oslavit hattrick," uvedl hejtman Josef Bernard.