Olympionici dominovali vyhlášení nejlepších sokolských sportovců

Sokolští olympionici, kteří reprezentovali Českou republiku na  Olympijských hrách v Rio de Janeiru v roce 2016, obsadili čelní místa v anketě Nejúspěšnější sportovci, družstva a trenéři České obce sokolské v roce 2016.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...

V kategorii individuální sporty – dospělí se na prvním místě umístil vzpěrač Jiří Orság (na olympijských hrách 8., Sokol Karolinka), následován atletkou Kateřinou Šafránkovou (na olympijských hrách 17., Sokol Kolín atletika) a judistou Jaromírem Ježkem (trojnásobný olympijský reprezentant, Sokol Praha Vršovice). Rovněž v kategorii 19–23 let obsadili první dvě místa sokolští olympionici: loňské prvenství obhájil šermíř Alexander Choupenitch (na olympijských hrách 26.), na druhém místě je sportovní gymnasta David Jessen (na olympijských hrách 47.) a trojici na stupních vítězů této kategorie doplňuje kanoista David Macháček.

V kategorii do 18 let (žactvo, dorost) obsadil první místo stolní tenista Vlastimil Buben (Sokol Pražské Předměstí - Hradec Králové 2), druhý je atlet Štěpán Hampl (Sokola Kolín atletika) a na třetím místě se umístili plážoví volejbalisté Matyáš Džavoronok a Jiří Sedlák (Sokol Brno I). V kategorii kolektivní sporty – dospělí obhájilo loňský primát družstvo házenkářek Sokola Poruba, na druhém místě skončily basketbalistky Sokola Hradec Králové a třetí národní házenkářky Sokola Tymákov. V kategorii kolektivní sporty – mládež byli vyhlášeni jako nejlepší starší dorostenci v házené ze Sokola Písek, druhá příčka patří házenkářským mladším dorostencům ze Sokola Nové Veselí a třetí jsou basketbalisté – starší žáci ze Sokola Písek.
Takové jsou výsledky ankety Nejúspěšnější sportovci, družstva a trenéři České obce sokolské v roce 2016, které byly slavnostně vyhlášeny ve středu 26. dubna 2017 v Tyršově domě v Praze. V anketě jsou pravidelně vyhlašováni nejúspěšnější sportovci České obce sokolské, kteří úspěšně reprezentovali jak Sokol ve vrcholových domácích soutěžích, tak Českou republiku na olympijských hrách, mistrovstvích Evropy či světa a v dalších mezinárodních soutěžích.

Ocenění nejúspěšnějším sportovcům předali předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a starostka České obce sokolské Hana Moučková a místostarosta ČOS a starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Vedle sportovců byli rovněž vyhlášeni nejúspěšnější sokolští trenéři. Bez nich by sportovci nikdy nedosáhli tak mimořádných sportovních výkonů. Letos byli oceněni trenéři Pavel Ivanič (Sokol Karolinka – vzpírání), Michal Lebeda st. (Sokol Pražské Předměstí - Hradec Králové 2, stolní tenis) a Jan Slavík (Sokol Písek, házená).

(ps, Česká obec sokolská, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)