První domácí výhra v jarní sezóně posunula fotbalisty Boleslavi na devátou příčku

Mladé Boleslavi se odveta za listopadový výprask na Julisce, kde Středočeši prohráli s Duklou 1:4, vydařila jen částečně, i když těsným vítězstvím v aktuálním ligovém pořadí přeskočila právě pražskou Duklu.

Nutno poznamenat, že Mladá Boleslav při těsném vedení se o tříbodový zisk třásla až do poslední minuty.

Rozhodující momentem byla událost ze 22. minuty, kdy Valenta přihrál do soupeřova vápna Konatému, tomu se zakončení nepovedlo, ale k míči se dostal Komlichenko a snadno do odkryté pravé poloviny branky skóroval - 1:0.

Druhý poločas se sice děly zajímavé věci, ale výsledek nezměnily.

"Poprvé po domácím ligovém utkání hodnotím vítězství Boleslavi. Je dobře, že jsme vyhráli a ukončili neblahou sérii bez jarní domácí výhry. Začátek utkání jsme měli velmi slušný, výkony hráčů měly potřebné parametry a měl jsem pocit, že budeme v herní kvalitě pokračovat po celých devadesát minut. Po vedoucí brance jsme zbytečně znervózněli a přenechali v závěru poločasu Dukle inciativu. Ve druhém poločase jsme si těsné vedení pohlídali, vážné šance neměl ani jeden tým a tak jsme zaslouženě vyhráli. Není jedno, jestli Boleslav, která v předchozích sezónách hrála v popředí ligy, skončí letos třináctá nebo devátá. Budeme usilovat o co nejlepší umístění i za týden v Olomouci,"  zhodnotil  Jozef Weber zlomový okamžik svého působení v FK Mladá Boleslav.

"Chtěli jsme navázat na poslední naše zápasy, ve kterých se nám dařilo, ale nepodařilo se nám to. Prvních třicet minuty jsme hráli moc vlažně, často ztráceli míče, ovšem závěr poločasu jsme se už zlepšili a měli šance dohrát poločas remízou, byl tam sporný okamžik, kdy se domnívám, že jsme měli kopat penaltu. Druhý poločas už si Boleslav hlídala těsné vedení a nám scházela kvalitnější předfinální a finální fáze," řekl po utkání kouč Dukly Praha Jaroslav Hynek.

Mladá Boleslav 19. května 2018

FK Mladá Boleslav – FK Dukla Praha 1:0 (1:0)
Gól: 22. Komlichenko  * ŽK: Matějovský, Fabián - Ostojič, Miloševič, Hanousek, Tetour * Rozhodčí: Ginzel - Arnošt, Melichar * Diváků: 1990
FK Mladá Boleslav: Polaček - Pauschek, Takács, Chaluš, Fabián - Hubínek, Matějovský - Konaté (73. Přikryl), Valenta (46. Kateřiňák), Ladra - Komlichenko (61. Magera).
FK Dukla Praha: Hruška - Miloševič, Ostojič, Jiránek, Podaný - Brandner (73. Koreš), Hanousek, Bilovský (61. Tetour), Néstor - Holenda, Holík.

(jk, FK Mladá Boleslav, SportovníListy.cz, foto: FK Mladá Boleslav)