Sedmnáct medailí a navíc český rekord, ploutvařům se na SP opět dařilo

Velmi početnou sbírku 17 medailí (5-6-6) si z italského Lignana, kde se konalo 2. kolo Světového poháru CMAS (Mezinárodní potápěčské federace), přivezli čeští ploutvoví plavci. Do Lignana se v termínu 24. – 25. března 2018 sjelo 473 závodníků z 92 klubů celého světa. A Češi zde navíc měnili národní rekordní tabulky.

Nejvíce cenných kovů vybojovali závodníci novojičínského klubu Laguna. Jakub Jarolím získal mezi muži dvě bronzové medaile na tratích 100 RP a 100 BF. Dvě zlaté medaile a jednu stříbrnou si z Itálie odváží junior Jakub Kovařík, který zvítězil na tratích 50 RP a100 RP, druhý doplaval na distanci 100 PP. Juniorka Barbora Svobodová přidala do české sbírky bronz na trati 100 RP, další juniorský závodník z klubu Laguna Nový Jičín Jakub Klimpar zvítězil v závodě 100 BF, stříbro vybojoval na dvojnásobné trati 200 BF. Navíc ještě štafeta mužů (4 x 100 PP) Nového Jičína vybojovala stříbrnou medaili v čase 2:26,95 min, čímž vylepšila český národní rekord na této trati.

Velmi úspěšní byli v Itálii také členové klubu Uhlomost Most. Lucie Kolaříková si doplavala pro zlato na trati 100 RP a stříbro na trati 100 PP mezi juniorkami. Zlato a bronz mezi juniorkami přidala Daniela Uhlířová, která nenašla přemožitelku na trati 50 BF, bronz získala na distanci 100 BF. Štafeta žen (4 x 100 PP) mosteckého klubu pak přidala další stříbro.

Teprve 15 letý Matyáš Kubíček z Liberce vybojoval ve svých třech startech tři medaile. Bronz získal na tratích 800 PP a 400 PP, pro stříbro si doplaval na trati 200 PP.

Výsledky českých reprezentantů v Lignanu naleznete na zde, bohatou fotogalerii si můžete prohlédnout na facebookových stránkách CZECH Finswimming Fanclub.

(dm, Sdružení sportovních svazů, SportovníListy.cz, foto: facebook CZECH Finswimming Fanclub)