Skvělá zpráva! Snowboardistka Eva Samková vybojovala na ZOH v Pchjongčchangu bronz

Vlajkonoška české výpravy na ZOH v Pchjongčchangu Eva Samková vybojovala  při obhajobě olympijského zlata ze Soči ve snowboardcrossu třetí místo, a tak pro Česko v dalekém Pchjongčchangu získala třetí medaili.

Čtyřiadvacetiletá česká snowboardistka, opět závodila se známým nakresleným knírkem pod nosem, se zasloužila o dramatický průběh finále, když se propracovala na bronzové místo mezi závodnicemi  až  v  závěrečné části tratě  z posledního šestého místa, na které se po startu propadla.

Evě Samkové se před cílem totiž  podařilo předjet i pětinásobnou mistryni světa Američanku  Lindsey Jacobellisovou, která skončila až čtvrtá.

Vrchlabská rodačka Eva Samková v Pchjongčchangu svým medailovým umístěním navázala na  stříbrného  biatlonistu Michala Krčmáře a bronzovou biatlonistku  Veroniku Vítkovou, kteří zazářili při  biatlonových sprintech.