Vítězství slavila v Novém Městě na Moravě Langvadová, Štěpánová dojela sedmadvacátá

Souboje dvou současných nejlepších bikerek byl ozdobou třetího závodu Světového poháru v cross country v Novém Městě na Moravě. Ve Vysočině aréně slavila po dramatickém souboji prvenství Annika Langvadová z Dánska, která Švýcarku Jolandu Neffovou porazila až v závěrečném spurtu, třetí dojela Pauline Ferrandová Prevotová.

Z domácích závodnic byla nejlepší až na 27. místě Karla Štěpánová, hned za ní projela cílem Jitka Škarnitzlová. Škarnitzlová stála díky 16. místu z pátečního short tracku ve druhé řadě na startovním roštu a tuto výhodu dokázala využít. Odstartovala dobře a po zaváděcím kole uzavírala elitní desítku, na dvacátém místě byla Štěpánová.

To však již všem soupeřkám ujíždělo duo Langvadová - Neffová, kterých se snažila držet Němka Brandauová. Od druhého kola ale začala ztrácet a její pozici zaujala Francouzka Ferrandová Prevotová. K vedoucí pozici se sice trochu přiblížila, ale blíže jak na patnáct vteřin se jí ztrátu stáhnout nepodařilo. Češky postupně pořadím klesaly a v polovině závodu se pohybovaly v závěru třetí desítky. Štěpánová se dostala před svoji největší domácí soupeřku a do závěrečného kola vjížděla pětadvacátá, Škarnitzlová byla o čtyři místa za ní. V něm si Štěpánová o dvě místa pohoršila, ale v souboji se Škarnitzlovou těsně uspěla.

Jelo se mi po startu dobře, snažila jsem se jet co nejvíc vepředu protože může dojít ke kolizi. Asi v prvním okruhu jsem třikrát vytrhla nohu z pedálu. Jsem ráda, že to klaplo do třiceti,"

"Start byl pro mě super, byla jsem mezi nejlepšími. Ale hlavně ve výjezdech jsem na kořenech ztrácela, vůbec se mi v těchto pasážích nejelo dobře. Sílu v nohách jsem cítila dobou, ale kolo jsem nedokázala sladit s terénem, hlavně s kořeny. Nebyla jsem schopna jet v klidu, dnes to vůbec nebylo ono," řekla v cíli pro svazový web Jitka Škarnitzlová.

"Je tady neskutečná atmosféra, každý chce předvést maximum. Občas to možná až přepálíme. Bojujeme o co nejlepší umístění, je to před našimi diváky, každý se chce předvést a já divákům strašně děkuju. Poslední měsíce si prožívám peklo s alergií. Práší se, neprší a to mi moc nepřidá, ale tady se vyplatí bojovat a ukázat fanouškům. Jelo se mi po startu dobře, snažila jsem se jet co nejvíc vepředu protože může dojít ke kolizi. Asi v prvním okruhu jsem třikrát vytrhla nohu z pedálu. Jsem ráda, že to klaplo do třiceti,"  řekla v cíli  Karla Štěpánová.

Nové Město na Moravě   27. května 2018

Závod SP v cross country horských kol
1. Langvadová (Dán.) 1:20:37, 2. Neffová (Švýc.) +1, 3. Ferrandová Prevotová (Fr.) +47, 4. Battyová (Kan.) +1:04, 5. Dahleová-Fesjaaová (Nor.) +2:04, ...27. Štěpánová +7:00, 28. Škarnitzlová +7:03, 53. Ježková +13:15, 57. Pichlíková -1 kolo, 63. Veselá (všechny ČR) -1 kolo.