Výhru v Karviné ztratili fotbalisté Mladé Boleslavi tři minuty před koncem zápasu ... skončil 1:1

Mladoboleslavští fotbalisté i po třetím ligovém utkání zůstávají bez vítězství v suterénu aktuální tabulky. V Karviné jim ke třem bodům scházelo tři minuty udržet těsné vedení. Bohužel ho neudrželi a remizovali shodným výsledkem, jako letos na jaře.

První poločas začali Boleslavští velmi ofenzivně a čtvrt hodiny nepustili soupeře z jeho poloviny hřiště, ale karvinského brankáře Berkovce vážněji neohrozili. Ve stejném duchu ostatně pokračovalo utkání celou půli.

Druhý poločas pokračovali Boleslavští v útočení a hned v úvodní minutě rozehrávali dva rohy, ovšem bez efektu. V 59. minutě se boleslavskou ofenzivní akci pokusil zakončit Fabián, ale střela se mu nepovedla, tak míč posunul Magerovi, který se uvnitř vápna zbavil kličkou obránce a křížnou ranou zamířil přesně k levé tyči karvinské branky - 0:1.

Karvinští ke konci utkání zvyšovali tlak na boleslavskou branku a těsně před koncem ho proměnili ve vyrovnání. Jak se to stalo? V 87. minutě karvinský útok po pravé straně završil po Ramirezově centru Moravec střelou bez přípravy z necelých deseti metrů k tyči Vejmolovy branky - 1:1.

"Věděli jsme, co nás čeká, protože Karviná hraje doma dobře. Do utkání jsme šli s tím, že chceme dát branku a žádnou nedostat. Prvních pětadvacet minut jsme hráli dobře, potom jsme polevili. Druhý poločas jsme zahájili opět dobře, dali jsme branku, kterou jsme si zasloužili, ale nevydrželi jsme do konce. Ztráceli jsme míče uprostřed hřiště a připravili se tak sami o vítězství," řekl po utkání zklamaný mladoboleslavský generální sportovní manažer Dušan Uhrin.

"Nerozhodný výsledek je asi spravedlivý. Na začátku byla Boleslav lepší na míči, byla fotbalovější, protože má hráčskou kvalitu. Ve druhé půli jsme byli aktivnější, bohužel jsme inkasovali branku, ale mužstvo nerezignovalo a dokázalo vyrovnat. V utkání nás podržel dvakrát brankář Berkovec," mínil evidentně s vydřenou remízou spokojený karvinský kouč Jozef Weber.

Karviná  13. srpna 2017
První fotbalová liga

MFK Karviná – FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0)

Branky: 87. Moravec - 59. Magera * ŽK: Šisler - Takács, Čmovš, Matějovský * Rozhodčí: Královec - Dobrovolný, Antoníček * Diváků: 4025
FK Mladá Boleslav: Vejmola - Pauschek, Čmovš, Stronati, Fabián - Takács, Rada (56. Komličenko) - Přikryl, Matějovský, Klobása (72. Jánoš) - Magera (83. Babalj).
MFK Karviná: Berkovec - Moravec, Košťál, Hošek, Eismann - Štepanovský (70. Čolič), Šisler, Panák, Janečka (78. Ramirez), Kalabiška - Wágner (90. Lischka.

(ps, FK Mladá Boleslav, SportovníListy,cz, foto: FK Mladá Boleslav)