Jedenáctý BUD PIG CUP v podvodním hokeji ovládli Maďaři a Němky

V sobotu 5. května 2018 se v krytém plaveckém bazénu v Českých Budějovicích uskutečnil již jedenáctý ročník mezinárodního turnaje v podvodním hokeji BUD PIG CUP 2018. Do metropole jižních Čech přijelo soutěžit celkem 19 týmů podvodních hokejistů z celé Evropy, mezi kterými nemohli chybět ani týmy českobudějovického klubu podvodního hokeje Serrasalmus, který byl hlavním pořadatelem turnaje.
Již tradičně byly na programu souboje ve třech kategoriích – Elite, Sub-Elite a Ladies. Se ziskem 15 bodů ovládl kategorii Elite tým Egyszusz z Maďarska. Druhé místo vybojoval tým PH Ljubljana ze Slovinska, jehož hráči vybojovali 13 bodů. Bronz v kategorii Elite vybojoval britský tým Pandaemonium, který získal 10 bodů. Domácí tým Serrasalmus pak o pouhý jeden bod nedosáhl na cenný kov a s 9 body skončil na čtvrtém místě.

V kategorii Sub-Elite, ve které startovaly i smíšené týmy, se nejvíce dařilo podvodním hokejistům německého týmu Munich Marlins, kteří získali 10 bodů. S osmi body obsadil v kategorii Sub-Elite druhé místo další německý tým Sporttaucher Berlin. Třetí místo obsadil smíšený švýcarský tým Swiss Mix, jehož hráči pod vodou vybojovali 6 bodů. Český tým Serrasalmus mix v této kategorii bohužel na body nedosáhl a obsadil šesté místo.

V kategorii žen zvítězily hráčky německého týmu German Ladies, které v turnaji nasbíraly 12 bodů. Druhé místo vybojovaly maďarské reprezentantky z týmu Hun Ladies, které získaly bodů 8. Bronz pak zůstal v „domácím bazénu“. Ženský tým Czech ladies získal čtyři body, což stačilo na třetí místo.

(dm, SportovníListy.cz, foto: Daniela Markupová)