Moravskoslezská liga mládeže se přesunula do Nového Jičína

Na 140 závodníků ze sedmi moravských klubů ploutvového plavání se v sobotu 21. dubna 2018 zúčastnilo třetího kola Moravskoslezské ligy mládeže v ploutvovém plavání a rychlostním potápění. Na startu již tradičně byli závodníci a závodnice kategorií E (11 let a mladší), D (12 – 13 let) a C (14 – 15 let).

V kategorii nejmladších závodníků se nejvíce dařilo domácím reprezentantům klubu Laguna Nový Jičín. René Novotný vybojoval dvě zlaté individuální medaile (50 BiFi, 50 PP) a stříbro (400 PP). Se smíšenou štafetou na 4 x 100 BiFi přidal další zlatou do své sbírky. Tři zlata získala v domácím bazénu také Patricie Chalupová. Ta byla součástí zlaté štafety a v individuálních startech nenašla přemožitelku na tratích 50 BiFi a 50 PP. Pro kompletní sadu medailí si v dobře známém bazénu doplavala další domácí závodnice Zuzana Fabíková, která zvítězila na trati 400 PP, stříbro vybojovala v závodě na 50 PP, bronz jí patří ze závodu na 50 BiFi.

Tři individuální starty = tři zlaté medaile!

To je novojičínská bilance Kryštofa Bursy z klubu Nemo Zlín v kategorii D, který zvítězil na tratích 50 BiFi, 800 PP i 25 RP. K tomu pak přidal bronz se smíšenou štafetou na 4 x 400 BiFi. Mezi dívkami kategorie D se nejlépe vedlo závodnici klubu KSP Olomouc Jolaně Hnáthové, která v Novém Jičíně získala zlaté medaile na distancích 800 PP a 25 RP. K nim přidala bronz v závodě na 50 BiFi a stříbro ve smíšené štafetě 4 x 100 BiFi.

Vyrovnaný souboj o nejlepšího závodníka v nejstarší kategorii C předvedli Jan Janásek z klubu Nemo Zlín a Vojtěch Zedník z Čochtanklubu Žďár nad Sázavou. Oba dva si z individuálních startů nakonec odváží shodně dvě zlaté a dvě stříbrné medaile. Jan Janásek zvítězil v závodech na 100 PP a 800 PP, stříbrný byl na tratích 50 BiFi a 50 RP. Vojtěch Zedník naopak na tratích 50 BiFi a 50 RP zvítězil, na tratích 100 PP a 800 PP nestačil právě pouze na Jana Janáska a bral tak stříbrné medaile. Žďárský závodník pak do své sbírky přidal zlatou medaili i ve štafetě 4 x 50 PP. Mezi dívkami byla v kategorii C nejúspěšnější Kateřina Padalíková z klubu FAST FINS Přerov. Ta si doplavala pro tři zlaté (50 RP, 50 BiFi, 100 PP) a jednu stříbrnou medaili (800 PP).

Vítězi třetího kola Moravskoslezské ligy mládeže se stali domácí závodníci klubu Laguna Nový Jičín s 2355 body. Druzí skončili reprezentanti klubu Čochtanklubu Žďár nad Sázavou (1901 bodů), kteří jen těsně porazili závodníky KSP Olomouc (1897 bodů).

O vítězi letošního 17. ročníku ligy mládeže se rozhodne v termínu 24. – 25. listopadu 2018, kdy se uskuteční tradiční Finále ligy mládeže.

(dm, Sdružení sportovních svazů, SportovníListy.cz, foto: Lenka Jourová)