Odstartovala Moravskoslezská i Česká liga mládeže v ploutvovém plavání

V sobotu 27. ledna 2018 odstartoval ve Zlíně další ročník Moravskoslezské ligy mládeže v ploutvovém plavání. Celkem 140 závodníků ze sedmi moravských klubů (SP Laguna Nový Jičín, KSP Olomouc, Čochtanklub Žďár nad Sázavou, Skorpen Přerov, Nautilus Břeclav, domácí Nemo Zlín a nový účastník ligy FAST FINS CZ z Přerova) bojovalo v prvním kole o co nejlepší výsledky ve třech kategoriích E (11 let a mladší), D (12 – 13 let) a C (14 – 15 let).

Moravskoslezská i Česká liga mládeže v ploutvovém plavání mají i v letošním roce na programu tři kola. Nejlepší tři týmy z obou lig po třech základních kolech nastoupí v termínu 24. – 25. listopadu 2018 v 17. ročníku Finále ligy mládeže.

Velký úspěch si ve Zlíně na svůj závodnický účet připsal Jan Janásek (Nemo Zlín) v kategorii C, který ve svých čtyřech individuálních disciplínách (200 PP, 100 BIFI, 400 RP, 200 BIFI) nepoznal přemožitele a vybojoval čtyři zlaté medaile. K nim pak přidal ještě bronz se smíšenou štafetou na 4 x 100 PP. Také další domácí závodník Kryštof Bursa, závodící v kategorii D, nepoznal v individuálním závodě porážku a získal také čtyři nejcennější kovy za vítězství v disciplínách 200 PP, 50 PP, 400 PP a 100 BIFI.

Obdobně si mezi dívkami vedla Kateřina Padalíková (FAST FINS CZ), která v kategorii C taktéž získala čtyři zlaté medaile (200 PP, 100 BIFI, 400 RP, 200 BIFI). V kategorii D mezi dívkami se nejvíce dařilo Adéle Zapletalové (FST FINS CZ), která vybojovala dvě zlaté medaile (400 PP, 100 BIFI) a jednu bronzovou (50 PP).

Mezi nejmladšími závodníky v kategorii E zazářili závodníci klubu Laguna Nový Jičín. Jakub Mizera v individuálních startech vybojoval zlato (100 PP) a dvě stříbra (500PP, 200 BIFI), další zlatou přidal se smíšenou štafetou na 4 x 50 PP. Tři zlaté (50 PP, 200 BIFI, smíšená štafeta 4 x 50 PP) a jednu stříbrnou medaili (100 PP) vybojovala ve Zlíně Jakubova klubová kolegyně Patricie Chalupová.

Po prvním kole vede průběžné pořadí Moravskoslezské ligy mládeže klub SP Laguna Nový Jičín s 2724 body před KSP Olomouc (1980 bodů) a Čochtanklubem Žďár nad Sázavou (1865 bodů). Čtvrté místo patří klubu Skorpen Přerov (1263 bodů), pátý je klub Nemo Zlín (1005 bodů), šesté místo patří nováčkovi letošních závodů klubu FAST FINS CZ (670 bodů), sedmé místo prozatím drží Nautilus Břeclav (162 bodů).

Českou ligu mládeže v ploutvovém plavání, která rovněž odstartovala 27. ledna 2018 v Mostě, vede po prvním kole Aquaklub Liberec (2131 bodů) před Modrou Hvězdou Praha (2057 bodů) a druhým pražským klubem Pulec (1925 bodů).

Druhá kola soutěží se uskuteční 10. března  2018 ve Žďáru nad Sázavou a v Táboře. Šest nejlepších družstev se utká pak na konci roku v 17. ročníku Finále ligy mládeže.

Kompletní výsledky prvních kol naleznete zde.

(dm, Sdružení sportovních svazů,  SportovníListy.cz,  foto: Helena Janásková, archiv pořadatele)