Ploutvaři z Nového Jičína po roce tentokrát v Liberci opět ovládli finále ligy mládeže

16. ročník Finále ligy mládeže v ploutvovém plavání 2017 hostil Liberec

O víkendu 18. a 19. listopadu 2017 se šest nejlepších týmů (tři týmy z Čech a tři z Moravy) sjelo do Liberce, aby se zde rozhodlo o vítězi ligy mládeže v ploutvovém plavání za rok 2017. Tradiční finálový závod je vyvrcholením celoroční sezóny pro mladé ploutvaře na domácí scéně. Trojice týmů z Čech i z Moravy se do finále kvalifikovaly po třech základních kolech Moravskoslezské a České ligy mládeže v ploutvovém plavání.

V Liberci se soutěžilo v kategoriích E (11 let a méně), D (12 – 13 let) a C (14 – 15 let). Z každé kategorie reprezentuje družstvo předepsaný počet závodníků (v kategorii E a D tři dívky a tři chlapci, v kategorii C dvě dívky a dva chlapci), kteří usilují v dílčích disciplínách o body pro celé družstvo. Na liberecké finále se kvalifikovaly týmy Laguna Nový Jičín (dosud vítěz 13 ročníků soutěže), KSP Olomouc, Čochtanklub Žďár nad Sázavou, KMP Pulec Praha, Modrá hvězda Praha a Aqua klub Liberec.

S celkovým počtem 2 6642 bodů již počtrnácté zvítězil novojičínský klub Laguna před Aqua klubem Liberec (2 277 bodů), bronz z finále ligy mládeže putuje do Žďáru nad Sázavou (2 268 bodů). Nepopulární čtvrté – bramborové místo získali závodníci KSP Olomouc (2 200 bodů), páté místo vybojovali ploutvaři KMP Pulec Praha (1 691 bodů), šestí byli plavci Modré hvězdy Praha (1 517 bodů).

Nejlepšími závodníky v jednotlivých soutěžních kategoriích se stali v kategorii E Vasilij Ploc (KMP Pulec Praha) a Veronika Přibylová (Čochtanklub Žďár nad Sázavou), v kategorii D byli nejúspěšnější Tomáš Pilný (Modrá hvězda Praha) a Iva Vzatková (KSP Olomouc) a v kategorii C se nejvíce dařilo Matyáši Kubíčkovi (Aqua klub Liberec) a Alžbětě Hnáthové (KSP Olomouc).

Kompletní výsledky Finále ligy mládeže v ploutvovém plavání 2017 jsou k dispozici na www.polistime.cz, fotogalerii ze závodů naleznete na facebookových stránkách Svazu potápěčů Moravy a Slezska nebo na facebooku Czech Finswimming Fanclub.

(dm, SportovniListy.cz, foto: facebook SPMS)