Posádka osmiveslice Dukly vyhrála Primátorky už po devětatřicáté v řadě

Ve 105. ročníku Primátorek zvítězila favorizovaná osmiveslice pražské Dukly, která tak rozšířila svou úspěšnou sérii v tradičním závodě o 39. triumf. Před druhou posádkou složenou z veslařů Dukly kategorie lehkých vah vyhrála o pět a půl sekundy. Nadvládu zástupců nejlepšího českého klubu Dukly  potvrdila ještě třetí armádní loď, která byla doplněna o tři veslaře Slavie Praha.

"Bylo to skvělé. Nic jsme nepodcenili.  Dali jsme to dohromady, řekli si, co kde zlepšit a ve finále už to šlo bez chyby. Nikoho jsme nenechali na pochybách. Dukla je v chlapech zkrátka bez konkurence," radoval se v cíli veslovod vítězné posádky Lukáš Helešic.

V posádce s kormidelníkem Jakubem Šumou byl nejzkušenějším veslařem Matyáš Klang, který závod vyhrál již pošesté. Na druhé straně Jan Potůček, Matěj Tikal a Jakub Grabmüller zvítězili poprvé, a proto na ně čekala po závodech koupel.

V závodě ženských osmiveslic potvrdila roli favorita pražská Slavie, která měla v sestavě i nejlepší české veslařky současnosti Lenku Antošovou a Kristýnu Fleissnerovou. Také veslařky Slavie  kralují osmám hodně dlouho, od roku 2003, a navíc popáté v řadě vyhrála jejich takzvaně čistá posádka.

Jarní závod Rösslera-Ořovského na skifu vyhrál při absenci pětinásobného mistra světa Ondřeje Synka Ondřej Čermák z ČVK Brno a mezi ženami zvítězila Helena Hlasová z pražské Dukly.

Praha  10. června 2018

105. ročník  Primátorek ve veslování

Muži skif (Jarní skulérský závod Rösslera-Ořovského): 1. Čermák (ČVK Brno) 7:17,76, 2. Zima (Slavia Praha) 7:24,59, 3. Friedrich (Pardubice) 7:27,29.

Muži  osma: 1. Dukla Praha (Helešic, Podrazil, Klang, Melichar, Pilc, Potůček, Tikal, Grabmüller, korm. Šuma) 5:41,93, 2. Dukla Praha/ČVK Praha (Vraštil, Cincibuch, Šimánek, Viktora, Hájek, J. Vetešník, Fleissner, Kopáč, korm. Jochman) 5:47,43, 3. Dukla Praha/Slavia Praha (Emr, Paroulek, Šagr, Hollas, Ouředníček, Keller, Pivko, Řimák, korm. Bilíková) 5:52,70.

Ženy skif (O Stuhu Podolí): 1. Hlasová (Dukla Praha) 7:51,62, 2. Neuhortová (Slavia Praha) 8:01,31, 3. Podrazilová (Blesk) 8:11,31.

Ženy osma: 1. Slavia Praha/ČVK Praha (L. Žabová, Antošová, Fleissnerová, Jurková, A. Žabová, Valsová, Nečasová, Nováková, korm. Perglerová) 6:32,76, 2. ČVK Praha (Štefková, Lázničková, Heranová, Weissová, Macková, Hnízdilová, Mlčochová, Nacházelová, korm. Nencini) 6:45,09, 3. Blesk/Břeclav (T. Businská, Skálová, Procházková, Metlická, Kropáčková, Skružná, Vičíková, Podrazilová, korm. E. Businská) 6:45,42.

SportovniListy.cz rovněž napsaly  ...

Podívejte se, jak se veslařky z UK Praha radovaly z vítězství na akademických Primátorkách