Světoví ploutvoví plavci se představili na NEMO TROPHY 2017

V sobotu a v neděli 4. – 5. listopadu 2017 se ve zlínském bazénu uskutečnil  tradiční mezinárodní závod v ploutvovém plavání (PP) a rychlostním potápění (RP) NEMO TROPHY 2017. Závod v Městských lázních Zlín se konal za podpory Fondu mládeže a tělovýchovy města Zlína a Zlínského kraje.

Že je NEMO TROPHY kvalitním závodem, potvrzuje skutečnost, že se mezi více než stovkou závodníku z 15 klubů 4 zemí představili i světoví rekordmani či mistři světa. Mezi nimi byl i český reprezentant, mistr světa a medailista z letošních Světových her, Jakub Jarolím, který ovládl závody na tratích 100 RP, 200 RP i 400 RP (plavání s láhví pod vodou). Dalším světovým šampionem, který se ve Zlíně představil, byl maďarský závodník Ádám Bukor, držitel několika světových rekordů, který kraloval v disciplíně 800 PP. Nejlepším sprinterem byl ve Zlíně Martin Mazač z novojičínského klubu Laguna.

Sedm startů – sedm prvních míst, to je bilance polské závodnice Zuzany Rzepky, která ve zlínském bazéně nepoznala porážku. Spolu s českým závodníkem Jakubem Kovaříkem, dalším úřadujícím mistrem světa, se stali nejlépe bodově hodnocenými juniorskými závodníky.

Neztratily se ani české závodnice. Za zmínku stojí výkon olomoucké závodnice Zuzany Svozilové, která ovládla závody na 800 PP a 1500 PP, na trati 400 PP pak byla druhá. Zuzana Svozilová stejně jako Jakub Jarolím reprezentovala české ploutvové plavání na letošních Světových hrách, „olympijských hrách neolympijských sportů“, kde se probojovala do finálových plaveb.

V soutěži týmů zvítězil klub Laguna Nový Jičín, který si ze Zlína odváží NEMO TROPHY – pohár věnovaný pořadatelským klubem NEMO Zlín – pro rok 2017.

Ve světové konkurenci se neztratili ani domácí zlínští závodníci. Daniel Polášek zvítězil na trati 400 PP, Monika Hamšíková byla druhá na trati 100 bifi a bronz vybojovala na distanci 50 bifi. Adéla Kneifelová brala dva bronzy v disciplínách 50 RP a 800 PP. Velkou radost domácím pořadatelům udělal i junior Jan Janásek, který v novém osobním rekordu získal druhé místo na trati 800 PP a další medaili, tentokráte bronzovou, vybojoval na trati 1500 PP.

Kompletní výsledky a fotogalerii naleznete na facebookových stránkách pořadatelského klubu NEMO Zlín https://www.facebook.com/NEMO-Zl%C3%ADn-999679150117269/ a na webu klubu http://www.nemozlin.cz/.

(dm, SportovníListy.cz,  foto: Facebook NEMO Zlín)