Žďarský gumák v ploutvovém plavání má za sebou druhý ročník

V plaveckém bazénu ve Žďáru nad Sázavou se uskutečnil o víkendu 10. a 11. února 2018 druhý ročník otevřeného mezinárodního závodu v ploutvovém plavání – konkrétně v disciplínách Bi-Fins (BF) a rychlostním potápění (PP) – Žďárský gumák 2018. Na Vysočině se představilo 140 závodníků ze 14 českých a slovenských klubů.

Pro závodníky v kategoriích A, B, C, D, a E bylo připraveno celkem pět disciplín – 50 BF, 100 BF, 200 BF, 50 PP a 100 PP – z nichž si každý vybral čtyři, které se mu v dané věkové kategorii započítávaly do konečných výsledků čtyřboje. Kromě čtyřboje mohli ploutvaři nastoupit i do smíšené štafety 4 x 50 BF napříč kategoriemi.

Hlavní závod „O Žďárský gumák“, na trati 400 BF, ovládl v kategorii A mužů domácí závodník klubu Čochtan David Musil. V kategorii A žen se vítězkou závodu „O Žďárský gumák“ stala Adéla Kneifelová ze zlínského klubu Nemo. Oba dva závodníci zároveň ovládli i čtyřboj v kategorii A.

V kategorii B se ve čtyřboji podařilo zvítězit Lukášovi Landsingerovi (Pulec Praha) a domácí závodnici Adéle Švomové. Jan Janásek (Nemo Zlín) zvítězil v kategorii C hochů, mezi dívkami byla v kategorii C nejlepší Kateřina Padalíková (Fast Fins Přerov). Čtyřboj v kategorii D ovládli Kryštof Bursa (Nemo Zlín) a Klára Mazalová (Subaquaclub Delfín Tábor). V kategorii E zvítězil mezi hochy Vasilij Ploc (Pulec Praha) a mezi dívkami v této kategorii ovládla čtyřboj Jana Vestfálová (Aqua Klub Liberec).

Ve štafetě 4 x 50 BF obhájil prvenství z loňského premiérového ročníku závodu kvartet klubu Uhlomost Most ve složení Karolína Dérerová, Michal Strakoš, Daniela Uhlířová a Tomáš Ullík, kteří zvítězili v čase 1:28,97 s. Druhé místo ve štafetě obsadili domácí z Čochtanklubu Žďár nad Sázavou, bronz vybojoval tým Polišovi Bobánci.

Kompletní výsledky z druhého ročníku Žďárského gumáku naleznete zde ....

(dm, Sdružení sportovních svazů,  SportovníListy.cz, foto: Helena Janásková; Barbora Bayerová